czwartek, 10 listopada 2016

aktywizować

"A przecież taki był cel : zaktywizować Nas jako obywateli, abyśmy zainteresowali się takimi organizacjami." - to Twoje zdanie, ale wg mnie takiego celu nie było.
"System subkont (mimo że z założenia szlachetny) zabija to myślenie." - czemu ? Jak przekażę mój 1% na jakiegoś Jasia to moje myślenie nie żyje ?
"Artykuł ten opisywał nieprawidłowości z jakimi mamy do czynienia przy odpisach jednego procenta" - a jak wyglądają prawidłowości ? Każdy ma na ten temat inne zdanie i dobrze, na tym polega wolność. Jest tylko jedna prawidłowość - OPP ma być na liście uprawnionych. I nic więcej.
"Chciałbym tylko przypomnieć, że dobro publiczne to nie tylko zdrowie obywateli. Jest szereg organizacji pozarządowych działających w różnych segmentach naszego życia." - oczywiście, wśród OPP są bardzo różne. nie ma pojęcia, co to znaczy patrzeć na powolne umieranie swojego dziecka. Nie wie też, czym jest walka o każdy dzień, każdą dodatkową godzinę życia bliskiej osoby. Czym jest walka o chociażby trochę normalne życie dziecka czy innej bliskiej osoby. Jest bardzo ciekawa, czy gdyby Pani była w podobnej sytuacji, jak tysiące rodzin w naszym kraju, którym nie starcza pieniędzy na życie, bo wszystkie pieniądze, które zarabiają, przeznaczają na leki i rehabilitację dziecka. Czy wie Pani ile kosztuje, np. leczenie onkologiczne? jedna malutka ampułka jednego leku, przyjmowanego codziennie przez kilka lat kosztuje kilka-kilkanaście tysięcy zł.! a to tylko jeden lek! Czy wie Pani ile leków stosowanych przy takim leczeniu i w jakim stopniu, jest refundowanych przez NFZ?! jeżeli nie, to zanim napisze Pani następny taki artykuł, proszę to najpierw sprawdzić! a potem krytykować rodziców, którzy poprzez odpis 1% podatku starają się zebrać potrzebne pieniądze na leczenie ich umierających dzieci. Jestem bardzo ciekawa, czy Pani będąc na ich miejscu, patrzyłaby spokojnie, nic nie robiąc, na śmierć swojego dziecka! i to śmierć nie dlatego, że nie ma już dla niego ratunku, ale dlatego, że nasze "kochane" państwo nie da odpowiedniej ilości pieniędzy na potrzebne leki! stałaby Pani spokojnie i pozwoliłaby na to?! czy też szukała każdej możliwej drogi, aby jakimś cudem uzbierać potrzebną kwotę i dać swojemu dziecku możliwość życia? Nikomu nie życzę, aby musiał przechodzić przez gehennę walki o życie swoje czy swojego dziecka, czy kogokolwiek bliskiego, ale może, gdyby niektóre osoby wypowiadające się na tym forum, jak i sama Pani Redaktor, doświadczyli czegoś takiego, może wtedy Ich myślenie byłoby inne, może wtedy zrozumieli by że są rzeczy ważniejsze niż jakieś programy usprawniające system wodny czy cokolwiek innego! kto będzie korzystał z tych reform jeżeli pozwolimy, aby tysiące dzieci rocznie umierało tylko dlatego, że ich rodziców nie stać na leczenie, nasze państwo nie daje potrzebnych funduszy, a posłowie podpisują ustawy, zabraniające pomagać tym rodzinom, przekazując dzieciom 1% podatku?! ponad to, jeżeli tak bardzo drażni Panią Redaktor i innych przekazywanie 1% konkretnej osobie-nikt Was do tego nie zmusza!! przekazujcie ten procent na co chcecie, ale w tym kraju są też ludzie,dla których najważniejsze jest życie! jeżeli ktoś nie może się zdecydować na kogo konkretnie przeznaczyć pieniądze, to równie dobrze można je przeznaczyć na fundację, która opiekuje pogotowie wodociagowe Warszawa Ursus się konkretną grupą osób lub na jakiś szpital czy klinikę.
Proszę popatrzeć na te dzieci, porozmawiać z nimi, a potem powiedzieć im, że jest Pani za tym, aby odebrać im możliwość leczenia, a co za tym idzie, możliwość życia! Jestem bardzo ciekawa, co by wynikło z Pani odwiedzin na takim oddziale. Czy w ogóle spotkała się Pani kiedykolwiek z śmiertelną chorobą ukochanej osoby albo jej niepełnosprawnością? Nie sądzę. A wie Pani dlaczego? Bo nikt, kto się z takim czymś kiedykolwiek spotkał, nigdy nie napisałby takiego artykułu! Szanownych Posłów również zachęcam, aby opuścili swoje przytulne i bogato urządzone biura i zapraszam na oddział onkologii pediatrycznej w odwiedziny do śmiertelnie chorych dzieci, które swoją ustawą chcecie zabić! Może zamiast siedzieć sobie spokojnie w biurze i wydawać śmieszne ustawy, o których konsekwencjach zapewne Państwo nie myślą, pójdą Państwo i spędzą godzinę z umierającym dzieckiem, które walczy z całych swych sił o choćby jeszcze jeden dzień i tak już krótkiego życia.
Aktywne tylko przez klimakonwektory,pasywne przez podlogowke. Pompa wytwarza wodę lodową.Jak przecholujesz z tym wychładzaniem podłogi to masz bajoro w chałupie ... Tak naprawdę jak będziesz pilnował aby nie przekroczyć punktu rosy na powierzchni podłogi to g... Wychłodzisz a o komforcie chodzenia po zimnej podłodze w upały to nawet nie wspomnę ... W tej chwili każda markowa pompa p-w ma opcję chlodzenia w koszcie urządzenia z tego co wiem. "Normalnym, więc podejściem jest przeznaczanie tych pieniędzy na organizację" - z czego to ma wynikać ? Dlaczego kwestionujesz moją wolę wsparcia konkretnego Jasia ? Tyle, że prawo nie pozwala przekazać Jasiowi, więc trzeba to zrobić pod szyldem OPP. ITD. ITP.

Analizujesz to, co jest proste. Państwo łaskawie pozwoliło nam samym zagospodarować 1% z podatku PIT, stawia jeden warunek - ma to być organizacja pożytku publicznego (OPP). I tyle, każdy przekazuje swój 1% wedle swego uznania i nie ma co tu budować teorii. Dlaczego ktoś wybiera daną OPP a nie inną, to jego prywatna sprawa. Jeśli ktoś chce przeznaczyć swój 1% na organizację, która połowę kasy przeznacza na marketing - jego sprawa. Jeśli komuś się nie podobają obecne OPP, to może założyć swoją i zorganizować ją inaczej.
A najlepiej by było, gdyby państwo odczepiło się od moich pieniędzy i zlikwidowało podatek PIT, bo to wyjątkowo durny podatek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz